dětem

Projekty a kurzy

Vytvořeno pro děti

E-booky

Webináře

Online kurzy

Mnoho let jsem provozovala domácí miniškoličku a tak postupně vzniklo několik projektů. Jsou zaměřeny na tvoření podpůrného prostředí a podnětů pro děti. Všechny aktivity jsou vyzkoušené dětmi a já je s radostí v různých formách posílám dále nejen rodičům, ale i pedagogům, průvodcům,  prostě všem, kterým není lhostejný zdravý dětský vývoj a spokojené bytí nás všech.

Projekty jsou zatím dostupné na mých starých stránkách Beskydské školičky. Na stránky s podrobnějšími informacemi a fotogaleriemi se dostanete proklikem přes obrázky.

Zahrada

pro děti

Zahrada pro děti obsahuje několik projektů. Všechny nějakým způsobem souvisejí s přírodou a proto jsou zařazeny do jedné skupiny.

Více informací ke každému projetku najdete v prokliku obrázku.

Smyslová zahrada pro děti je velký online kurz. Obsahuje 10 lekcí a najdete v něm hodnotné návody a inspirace na vytvoření smyslových zahrad pro děti svépomocí. Kurz je určen pro ty z vás, kteří se nebojíte pustit do tvoření zahrady bez architekta, s minimálními náklady, vše v souladu s přírodou a s respektem k dětskému vývoji a individuálním potřebám. Součástí kurzu je mnoho webinářů, výzev a přidaných bonusů.

 

Více informací najdete v prokliku obrázku.

Co by nemělo chybět v zahradě v pro děti je mini e-book, který obsahuje základní informace k tématu zahrad pro děti. Je to malý start pro on-line kurz Smyslová zahrada pro děti.

 

Je zdarma, pouze za váš e-mail.

 Více informací najdete v prokliku obrázku.

Tajemství živlového království je online kurz. Obsahuje 4 základní lekce. V každé lekci se s dětmi propojíme s jedním posvátným živlem. V tom nám pomůže pohádka ” Tajemství Živlového království”. Děti pomohou panu Králi a vládcům jednotlivých elementů objevit klíč k tajemství Živlového království.

Kurz doprovází mnoho inspirací na tvoření a aktivity daného živlu. Více informací najdete v prokliku obrázku.

Můj prázdninový deník je e-book. Jedná se o předtištěný deník s úkoly a aktivitami, do kterého si děti píšou, kreslí a se kterým interaktivně pracují. 

Více informací najdete v prokliku obrázku.

máky

Adaptace dětí

Příprava na adaptaci dětí na školku či jiné zařízení péče o děti je u nás stále podceňovaná. Měla by probíhat v každém věku dítěte, ale v reálném životě si to uvědomuje jen málo rodičů. A ještě menší počet ví, jak své dítě vhodně připravit. Pokud mezi ně nepatříte, jsou tyto projekty vytvořeny právě pro vás.

Za pár korun dostanete e-book s hodnotnými informacemi a navíc také kartičky a pracovní listy, které vám reálně pomohou při přípravě. Více info na stránce v prokliku.

Motivační kartičky a pracovní listy

Bonus ke knize

Kameny a minerály

Kameny a minerály je ucelený projekt, který dětem ( a nejen jim) hravou formou představuje rozmanitost nejen minerálních, ale i obyčejných kamenů. Dozvíte se mnoho informací o jejich použití v běžném životě, jejich energii a propojení s přírodou a také najdete inspirace pro tvoření a výrobu didaktických pomůcek.

Abeceda minerálů je zdarma ke stažení. Hlavním zdrojem je e-book, ke kterému jako bonus dostanete mini on-line kurz Tvořivá dílnička. Více info najdete na stránce v prokliku e-booku.

Mini kurz

Bonus ke knize

Fifinčin příběh

Fifinčin příběh je interaktivní projekt, který vede hravou a zábavnou formou děti k pochopení péče o domácí zvířátko. 

Knížka a její aktivity jsou zaměřeny nejen na péči o morčátko, ale také časovou poslupnost, včetně narození mláďatek. Všechny další aktivity tématicky doplňují knížku. Jsou zaměřeny na rozvoj grafomotoriky, zrakového a sluchového vnímání, předmatematických dovedností, řeči, předčtenářské dovednosti, myšlení, pozornosti, paměti, časové orientace, prostorové orientace, kreativity, jemné motoriky apod. Více info najdete opět na stránce v prokliku.

Tématické aktivity a inspirace

Bonus ke knize

Adventní kalendář

Čekání na vánoce si s dětmi můžete zpříjemnit pozorovacím adventním kalendářem. Více info opět najdete na stránce v prokliku.

děti

E-projekty

Potřebuješ se na něco zeptat?  🙂