léto

Léto 2024

 Příměstský tábor

Neurografika

s dětmi

15. – 19. 7.

Tématem neurografického kreslení budou naše emoce. Pro děti od 5-12 let.

Neurografika je metoda, která umí šetrnou formou pracovat s našim nastavením. Pomocí vedené kresby, se děti naučí lépe vnímat své emoce, zjistí proč se nám dějí a dozví se, jak s emocemi zacházet. Neurografika stejně jako Arteterapie cílí na duševní psychohygienu dětí.

Deskohraní

22. – 26. 7.

Hra je důležitou součástí našeho bytí. Pro děti od 4-12 let.

Děti budou mít možnost naučit se nové hry, strategie, procvičit logické myšlení, nebo se jen tak zrelaxovat a zabavit hrou. Výběr her je cílen na kooperativní hry. Smyslem je podpořit spolupráci, kolektivní myšlení a práci v týmu. Každý den se děti naučí jednu novou hru a průběžně se budeme vracet k těm nejoblíbenějším. Také si vyrobíme svoji originální hru s vlastní strategií.

Arte dílny

a malování

5. – 9. 8.

Arte dílna je koncept vycházející z Arteterapie a Artefiletiky. Arte dílna je pojatá jako prevence předcházení možných problémů u dětí. Pro děti od 5-12 let.

S dětmi si zvědomíme a podpoříme naše psychické zdraví, náš osobní růst, sebedůvěru, sebevědomí, naše kladné vlastnosti. Posílíme celkově psychickou odolnost na stresové a zátěžové situace. Co má být projeveno, jde ven nejen slovy, ale především pomocí výtvarného projevu. Ten je cílen na prožitek, nikoliv na cíl. Ne vždy umíme vyjádřit slovy, co zrovna cítíme.

Harry Potter

12. – 16. 8.

Harry Potter zve děti do nevšedního světa čar a kouzel. Pro děti 5-12 let.

První ročník kouzelnické letní školy je tady. Těším se na všechny malé čaroděje. Budeme kouzlit, míchat lektvary a plnit čarodějnické úkoly. Vyrobíme si čarodějnickou hůlku a přijde nejedno překvapení.

Malujeme pohádku

19. – 23. 8.

Zážitkové čtení v kombinaci s Arte dílničkami. Pro děti 5-12 let.

Milují vaše děti pohádky a příběhy? Dává vám velký smysl čtení s porozuměním? V tomto týdnu se zaměříme na pohádkové příběhy a hrdiny. Upevníme čtenářské dovednosti, komunikaci a sdílení ve skupině. Smyslové prožitky z příběhu vyjádříme kreativní formou tvořivým a vývarným způsobem.

Cena za jeden týden pobytu je stanovena na 3100kč.

Příměstský tábor probíhá vždy v po-pá, v čase 7:45-15:00h.

Částkou 2100kč a její úhradou se závazně přihlašujete na týdenní příměstský tábor. Začátkem prázdnin vám bude zaslán formulář, prosím o vyplnění a zpětné doručení.

Doplatek 1000kč bude vybírán první den táboru v hotovosti, nebo platbu můžete uhradit na účet 2700175716/2010 před začátkem tábora. Tato částka pokrývá náklady na stravu (oběd, pitný režim- voda/čaj/džus a ovoce z naší zahrady) a náklady na tvořivý a výtvarný materiál.

V ceně není zajištěna větší svačinka a pojištění. Dětem je potřeba přibalit náhradní oblečení, krém proti sluníčku a pokrývku hlavy, pokud bude slunečno.

 

Řízené výtvarné činnosti budou probíhat uvnitř budovy. Zbytek času se budeme pohybovat venku na naší zahradě, kde děti mohou využít venkovní hřiště a vybavení. Mnoho fotek/činností s dětmi na ukázku najdete na stránce www.beskydska-skolicka.cz. Info pro ty, co mne neznají.

Upozorňuji také na to, že tábor ač má své téma, kterému je vyhrazeno dostatek času, se ponese ve volnějším odpočinkovém režimu. Přece jen jsou prázdniny…

 

Kapacita je 8/9 dětí na turnus. Pokud dítě onemocní, je možné za něj poslat náhradníka, pokud někoho seženete. Z kapacitních důvodů náhrady nejsou možné.

Více informací lze získat e-mailem admin@petrakanakova.cz, nebo telefonicky zde… 725656351

 

 

Jaké byly letní příměstské tábory 2023, se může podívat ve fotogalerii níže...

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

léto