Začít kreslit neurografiku je snadné. Ke kreslení nejsou potřeba žádné zvláštní pomůcky. Většinu z nich najdete doma. Pro začátek vám budou jistě stačit. Pokud vás neurografika chytí natolik, že začnete kreslit častěji, postupně si můžete své kreslící pomůcky doplňovat a vylepšovat.

Seznam pomůcek:
Papír – nejčastěji používám běžnou čtvrtku-kreslící kartón, neboli tvrdý papír. Použít lze i papír s nižší gramáží (například do tiskárny), ale musíte počítat s tím, že se může propíjet, pokud použijete fixy, nebo hrubší markery. Běžným kreslícím formátem je rozměr A4. Můžete ale kreslit i na A5, A3 či jiné rozměry.
Linery, markery, fixy, zvýrazňovače – ideálně velikosti 0,4mm a více. Na počátku můžete použít i běžně dostupné fixy. Pokud budete kreslit častěji, pravděpodobně budete zkoušet, různé síly a značky. Časem si najdete, co vám vyhovuje. Doporučuji pořídit si celou sadu od 0,4 mm do 2mm, která třeba obsahuje i štětcový fix.
Pastelky – na začátek kreslení použijte to, co máte doma. I tady platí, že když se do kreslení zamilujete, budete hledat pastelky, které jsou měkké a nechávají sytou stopu. Já osobně jsem si v začátku vystačila s Kohinoor – polycolor. Později jsem zkoušela další značky jako je Derwent, nebo Faber – Castell. Každá značka má několik řad. Mně osobně vždy sedí měkké a občas kreslím i s akvarelovými. Na začátku si vystačíte s počtem 12 nebo 24 kusů, později budete možná toužit po větší barevné škále. 🙂
Ořezávátko – je nutností. Nejvíce se mi osvědčilo větší ořezávátko na kličku, bývá v různých značkách. A také menší cestovní s malým pouzdrem, které zachytává ořez.


Použít lze i různé typy bloků, jako jsou sketch booky, skicáky.
Jak vidíte, začít kreslit neurografiku lze i s jednoduchými a doma běžně dostupnými pomůckami.
Přeji vám krásný den 🙂
Vaše Petra
